|

Petr Bohuš – Dočkáme se v médiích objektivity? Orwellovský newspeak se dostává do nové dimenze. Kdy bude na obrazovkách PRAVDA?


Petr Bohuš je jedním z mála těch, kterým můžeme po právu říkat „Pan Novinář“. Roky zastával funkci šéfredaktora publicistiky a zpravodajství v České televizi a dělal programového ředitele slovenské televize TA3. Kromě toho moderoval mnoho pořadů a na mnoha se dramaturgicky podílel.

Proč ho dnes nevídáme v mainstreamu? Protože z něj před několika sám odešel. nemohl se dívat na to, jak se novináři stávají pohůnky zájmových skupin, lobbistů a stranických aparátčíků. Nemohl se nechat uplácet mediálními posty za cenu zřeknutí se pravdy.

Na jeho portálu Modrý jelen (www.modryjelen.com) můžete pravidelně shlédnout vynikající rozbory mediální propagandy, ve které jede většina jeho minulých kolegu z České televize. Velmi milým způsobem a s nutnou dávkou ironie a milého sarkasmu upozorňuje na absurdní, překroucené a jednostranné informování veřejnosti.

Petr Bohuš je také vynikající mentor s citem pro objektivní žurnalistiku. Rozhovory s ním a zkušenosti, které je ze své mnoholeté praxe ochoten s radostí sdílet s ostatními jsou pro všechny kolem přínosem. Zvlášť pro nás, kteří jsme byli nuceni se alespoň základy žurnalistiky učit za pochodu.

Ačkoliv mnozí podléhají frustraci z hloubky do které dokázala veřejnoprávní média klesnout, věřím, že se jednou dočkáme kvalitního a morálně čistého ředitele České televize. Jestli se tak jednou stane, pak by byl Petr Bohuš jistě velmi dobrým a důstojným kandidátem.

Red-PA


Podobné příspěvky