|

Jak ochránit své úspory před pádem finančního systému? Kde výhodně nakoupit drahé kovy?


Další díl rad a informací s expertem na investování do drahých kovů Robertem Vláškem.

Zlato se dlouhodobě ukázalo jako účinná ochrana proti pádu měn. Tento jev je způsoben tím, že zlato má univerzální hodnotu a není ovlivněno fluktuacemi kurzů měn. Když hodnota měn klesá, cena zlata často roste, což znamená, že držitelé zlata mohou získat zisky, zatímco hodnota měny klesá. Tento vztah mezi zlatem a měnami se projevuje zejména v dobách ekonomické nejistoty, kdy jsou měny nejvíce ohroženy.

Investování do zlata může být tedy zajímavou volbou pro ty, kteří hledají bezpečné útočiště pro své peníze v dobách nejistoty na trhu. Investování do fyzického zlata a stříbra se stává stále populárnější, protože tyto kovy jsou považovány za bezpečné útočiště v dobách ekonomické nejistoty.

Zlato a stříbro mají také omezenou dostupnost, což zvyšuje jejich hodnotu. Zatímco zlato se často používá jako záložní měna, stříbro má využití v průmyslu, jako je výroba elektroniky a fotovoltaických panelů.

Jedním z hlavních důvodů, proč investovat do fyzického zlata a stříbra, je kontrola nad investicí. Investoři mají přímou kontrolu nad svými investicemi, což je důležité zejména v dobách nejistoty na trhu. Navíc, zlato a stříbro mají univerzální hodnotu, takže investoři se nemusí obávat kolísání kurzů měn nebo jiných ekonomických faktorů. Pokud jsou peníze uloženy na bankovním účtu, mohou být ovlivněny inflací nebo jinými ekonomickými faktory, což může vést ke ztrátě hodnoty peněz. Na druhé straně, zlato má historii dlouhodobé stability hodnoty a může sloužit jako alternativní investice pro uchování hodnoty. Tuto vlastnost mohou využít jak jednotlivci, tak i společnosti, kteří chtějí zajistit své bohatství a uchovat hodnotu svých aktiv.

Dalším důležitým faktorem, kterým se řídí investoři, je diverzifikace portfolia. Fyzické zlato a stříbro mohou sloužit jako součást diverzifikace portfolia, která snižuje rizika a zvyšuje stabilitu investic.

Do jak velkých hmotností mincí a slitků by měl být rozdělen nákup zlata pro případ pádu finančního systému?

To je velmi individuální a závisí to na konkrétních okolnostech a potřebách každého investora. Nicméně, existují určité obecné zásady, které by měli být zohledněny při rozhodování o rozdělení nákupu zlata. Za prvé, je důležité zohlednit celkový objem investice. Pokud je investice menší, mohou být vhodné menší hmotnosti mincí a slitků, aby byla zajištěna lepší likvidita. Na druhé straně, pokud je investice větší, mohou být výhodnější větší hmotnosti mincí a slitků, aby byla zajištěna nižší cena na jednotku hmotnosti. Dále, je také důležité zvážit účel investice. Pokud je investice určena jako záloha hodnoty v případě pádu finančního systému, mohou být výhodné menší hmotnosti mincí a slitků pro snadnější použití a výměnu v případě nouze. Na druhé straně, pokud je investice určena jako dlouhodobá investice, mohou být výhodnější větší hmotnosti, aby byla zajištěna nižší cena na jednotku hmotnosti. Obecně platí, že výhodnější jsou menší hmotnosti mincí a slitků a to z důvodu snazšího použití a výměny v případě nouze. Vhodný poměr může být například 50% investice do menších hmotností mincí a slitků a 50% do větších hmotností. Nicméně, každý investor by si měl zvážit své potřeby, účel investice a další faktory, aby mohl rozhodnout, jakým způsobem svou investici do zlata nejlépe rozložit.

Máte-li zájem získat neveřejnou slevu u společnosti IBIS, napište nám na info@paralelne.cz

RED-PA


Podobné příspěvky