Radek Novotný – Voda, jako základní lidská potřeba, by měla být spravována veřejně, a ne privatizována mezinárodními korporacemi!
Projekt „Pravda o vodě“ je iniciativou Radka Novotného, která se soustředí na problematiku privatizace vody a její správy mezinárodními korporacemi. Hlavním cílem tohoto projektu je obnovit kontrolu nad správou vodních zdrojů do rukou občanů, konkrétně na úroveň místních samospráv nebo veřejných institucí, a tím zajistit, že voda bude dostupná jako veřejná komodita, nikoliv jako zboží spravované korporátními giganty.
Radek Novotný a všichni rozumně uvažující lidé ví, že voda, jako základní lidská potřeba, by měla být spravována veřejně, a ne privatizována mezinárodními korporacemi, které jsou motivovány ziskem a mohou zvyšovat ceny vody, což ohrožuje dostupnost vody pro obyčejné občany.
Projekt „Pravda o vodě“ kritizuje procesy privatizace, které probíhají v některých českých městech a obcích, kdy mezinárodní koncerny (např. Veolia nebo SUEZ) získávají kontrolu nad vodovody a kanalizacemi. Radek Novotný upozorňuje, že privatizace vody vede k růstům cen, nedostatečné údržbě infrastruktury a nedostatečné odpovědnosti ze strany soukromých firem. Podle Radka Novotného je přístup k vodě základním lidským právem a neměl by být podmíněn ziskovými zájmy soukromých firem. Projekt se zaměřuje na podporu iniciativ, které prosazují veřejnou správu vody a zajišťují dostupnost vody pro všechny občany za spravedlivé ceny. Pravda o vodě se zaměřuje na osvětu a informování veřejnosti o nebezpečích spojených s privatizací vodních zdrojů. Novotný organizuje protestní akce, informační kampaně a diskuse o této problematice, s cílem mobilizovat veřejnost k politické změně a ochraně vody jako veřejného statku.
Voda, jako základní lidská potřeba, by měla být spravována veřejně, a ne privatizována mezinárodními korporacemi, které jsou motivovány ziskem a mohou zvyšovat ceny vody, což ohrožuje dostupnost vody pro obyčejné občany.
Lidé se mohou do projektu „Pravda o vodě“ zapojit několika způsoby, a to nejen účastí na veřejných akcích a demonstracích, ale také aktivním kontaktováním politiků a konfrontováním je s otázkou privatizace vody. Projekt vyzývá občany, aby se stali aktivními účastníky politického procesu – mohou například psát dopisy a e-maily svým zástupcům v místních samosprávách, posílat petice a požadovat, aby se veřejné vodovody vrátily pod správu obcí. Dále se mohou zapojit do organizovaných setkání a diskusí s politiky, kde mají možnost přímo konfrontovat zástupce státu i městských rad s jejich postoji k privatizaci vody a jejímu vlivu na obyvatele.
Pojďme se spojit a ukázat společenský tlak na politiky, kteří podporují nejen privatizaci vodních zdrojů. Každý občan má možnost se tímto způsobem vyjádřit a přispět k budoucím změnám.
Více o nadačním fondu zde: www.pravdaovode.cz
Red-PA
A co by jste chtěl od tzv západních zlodějů, jen se divím, že ještě nemusíme platit za vzduch, vždyť by na tom vydělali firmi které by vyráběli měřáky a také firma která by si vzduch zprivatizovala.