|

Jak to vypadá na českých školách? Výchova občana s tím jediným „správným“ názorem.


Jak probíhá výuka na základních školách ví nejlépe ti, co ji navštěvují, tedy žáci. Na Paralelně jsme si pozvali nevšedního hosta, žáka sedmé třídy základní školy Antonína Komerse, který povyprávěl, jak vnímá výuku, vytváření jeho názoru a tu (ne)podporu vytváření kritického myšlení u dnešní mladé generace.

Tonda je bezprostřední 13ti letý kluk, který to má velký zájem o věci veřejné. Sleduje politiku a dokonce chodí i na demonstrace, protože se mu nelíbí chování naší současné vlády. Rád by o tom mluvil i s učiteli, ale všímá si, že pro jeho odlišné názory není v hodině „výchovy demokratického občana“ místo. Od spolužáků se mu také nedostává kloudných odpovědí, i když by s nimi rád diskutoval.

Překvapivý a nás dospělé rodiče velmi varující je zejména moment, kdy se rozhovor stočí na téma LGBT. Svět je naruby. Dnes se primárně probírají různé druhy pohlaví, jen ne tolik ty základní. Dozví se naše děti, že existuje i tradiční rodina? Tedy máma, táta a dítě.

Náš současný prezident Petr Pavel se nedávno vyslovil pro snížení věku pro volební právo z 18ti na 16 let. Tímto tempem budou za chvíli chodit k urnám prvovoliči v plenkách. Indoktrinace budoucí generace směrem k současnému dekadentnímu neoliberalismu je na základních školách zjevná. Komenský se otáčí v hrobě.


Podobné příspěvky