|

Můžeme vypovědět smlouvu s NATO? Rozbor smlouvy severoatlantické aliance k jejímu 74 výročí. Smlouvy, která se dnes stala útočným paktem.


4. dubna je tomu 74 let od založení NATO, tedy severoatlantické aliance zemí za účely původně obranými. Z původního záměru se ale během let vyklubala pseudoútočná organizace pod vedením USA a hlavně pro realizaci jejích zájmů. Připomeňme dlouhý seznam zdevastovaných zemí kam NATO „importovalo“ demokracii západního typu a které skončily rozvratem.

Z těch posledních připomeňme například Irák, Lybii, Afghánistán, Sýrii či evropské Kosovo. Jaké jsou vše vyhlídky při setrvání České republiky v této organizaci, možnost mobilizace a účasti naší armády ve válce na Ukrajině?

Je nějaká možnost z NATO vystoupit a co může při těchto snahách stát probíráme v dalším dílu série pořadů s vojenským analytikem Martinem Kollerem. www.paralelne.cz


Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. A proč ne, brali ohledy někdy U-SSA na nějaké smlouvy a dohody? Jednoduše smlouvu když pro ně byla nevýhodná zrušili nebo odstoupili, je to vzor tzv západu? Tak proč se tak blbě ptát?

Komentáře jsou uzavřeny.