|

Martin Koller opět komentuje aktuální události po summitu NATO ve Vilniusu. Můžeme si oddechnout, nebo je to jen klid před bouří?


Naštěstí nedošlo při summitu ve Vilniusu k žádné provokaci, která by vedla k rozpoutání jaderné války, takže si můžeme oddechnout. Období, které bylo nejpravděpodobnější pro vypuknutí, proběhlo nakonec v relativním klidu. Patrně se ukrajinská armáda zhroutila a ukrajinská ofenzíva asi nesplnila předpoklady svých západních sponzorů. Co se týče Evropy, tak za posledních 50 let, to byl projekt, který zkoušeli vymýšlet různí lídři v dobách dávných. Ještě před vznikem Evropské unie, kterou tehdy nikdo ani neznal, se tvořilo Evropské hospodářské společenství a Společenství uhlí a oceli. Adenauer, de Gaulle už tehdy navrhovali Evropskou armádu. Nikdy se však nezrealizovala a je těžké realizovat armádu států, které mají téměř protichůdné názory a zájmy, a hlavně historické vazby. Hlavně je zde otázka, za kolik a za co, protože Evropská unie výrazně zaťala sekeru u zahraničních globálních lichvářů. Dále jsou tu různé sankce a další pitomosti typu zeleného údělu a nekonečného honu na uhlíkovou stopu, čímž se patrně Evropa zlikviduje natolik, že bude ráda, že vůbec přežije. Rozhodně nemá na to, aby budovala nějakou 300 000 armádu složenou z 20 zemí. Jsem toho názoru, že to skončí tím, že budou vybírat peníze od lidí, protože náš německý, pardon, český premiér Fiala určitě udělá všechno, aby vydřel z lidí poslední peníze, úplně ožebračil republiku, zadlužil ji, abychom se mohli podílet na tomto nesmyslu.

Martin Koller se vrací nejen k Vilniusu, ale i k dalším aktuálním ožehavým tématům.

Zde jsou ta nejzajímavější témata:

Vyjádření Petra Pavla o časové okně příležitostí pro Ukrajinu.

Použití kazetové munice v konfliktu na Ukrajině.

Ukrajina už dávno prohrála.

Hloupá vyjádření politiků a novinářů k otázkám důchodů.

Stovky západních firem z Ruska neodešly a nechtějí odejít, tím spíše v okamžiku kdy je jasné, že válka se blíží ke konci spolu s tím, jak západu dochází trpělivost s vyzbrojováním Ukrajiny.

Zelensky na Summitu NATO a jeho „žebrací“ turné po Evropě.

Geopolitická role Erdogana a jeho porušení dohody s Putinem o vydání Azovských velitelů.

Je možná smysluplná mírová dohoda mezi NATO a Ruskem?

Red-PA


Podobné příspěvky

5 Komentářů

 1. Výborné video, pan Koller v poslední době mluví ještě více rozumně a jasně, než dříve.. Tím má můj obdiv, taky tím nic ale nenaznačuji – jasně pojmenovává věci a dění tak, jak opravdu je. A to je důležité!

 2. Spojené státy, EU .. musí jet do Ruska na jaře nebo na podzim. V zimě jel Napoleon a v létě Hitler. Myslím, že na jaře ani na podzim to niko nezkoušel :)))

 3. + Aktuálně:

  Jeden Rusky tank Vs Ukr-kolona (2 Leopardi + 6 obrnencu). 10min. boj, na jeho konci je Rusky tank stale pojizdny a vsichni Ukrajinci na sra*cky:

  https://odysee.com/@Velyaminov:a/One-Russian-Tank-vs.-Eight-Ukrainian-Armored-Vehicles—Epic-Footage:f

  2x Leopard = 8 ukrousu
  6x obrnenec = cca 60 ukrousu
  ======================
  1 Leopard cca 8-12mil dolaru
  1 Bradley cca 4 mil dolaru
  ======================
  Prave jste videli jak za deset minut shori
  cca 80 ukrousu a
  cca 55 000 000 dolaru.
  tj. 1 375 000 000 korun ceskych
  = To jsou penize ktere chybi na nasem zdravotnictvi, skolach a duchodech. Ukrousi nam naopak stale prebyvaji.

  +

  VIDEO: Ukrajinské jednotky se hromadně VZDÁVAJÍ; BÍLÉ VLAJKY na tancích:

  halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/video-ukraine-troops-surrender-en-masse-white-flags-on-tanks

  = Česká média informovala o dobytí Staromajsku, informace ale nebyla kompletní:
  Ukrajinci pro Staromajosk obětovali 3000 vojáků!

  Za 1,5 měsíce bojů bylo zničeno několik desítek jednotek ukrajinské techniky, nepřítel ztratil nejméně 3000 mrtvých a zraněných vojáků. V důsledku toho se vesnice proměnila v ruiny a zmizela z povrchu zemského.“ „Tým stál až do konce, mnozí byli vážně zraněni. Tým udělal vše nad lidské možnosti, pokud Ukrajinci potřebují 3 týdny s takovými ztrátami na každou osadu, bude s nimi brzy konec,“ řekl ruský voják.

  warnews247.gr/ektakto-oi-oukranoi-katelavan-to-staromagiosk-me-apoleies-3-000-andron-thetoun-ypo-elegcho-kai-to-ourozain-dierrixan-tin-rosiki-amyna-sto-rabotino/

 4. Navázal bych na kvalitu potravin. Zasmáli jsme se s kamarádem v německu, že po týdnu konzumování kvalitních potravin tam je to znát i po použití toalety. Už to není vyčpělé jak psinec z granulátu, je třeba na toaletách více větrat 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.