|

Analýza Martina Kollera – Útok Ruska na EU je naprostý nesmysl! Lidé jsou jen oblbováni propagandou.


Zvýšení válečného napětí EU proti Rusku, o kterém po setkání lídrů EU ve Francii mluvil premiér Slovenska Robert Fico, který mluvil doslova o tom, že mu z této „válečné“ porady šel doslova mráz po zádech. Zatáhnou Američané Evropskou unii do války s Ruskou federací, což je jejich veřejným cílem po celé desetiletí? Vzpomeňme na slova George Friedmana z amerického armádního think-tanku SFOR, který mluvil o tom, že je potřeba udělat z Evropy obětního beránka. Či analýza Rand Corporation, která doporučovala útok na Rusko už do konce minulého roku? Vše na bitevním poli je připraveno. Čeká se jen na politické rozhodnutí a vytvoření falešného důvodu k válce, nebo je to jen mediální nahánění hrůzy a eskalace až na samý okraj války?


Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Kdysi jsem přispěl drobným poučením diskutujícim. Zmínil jsem, že by bylo dobré, kdyby si dřív než začnou s nadávkami do hajzlů prostudovali seriózní americké prameny. Zmínil jsem zprávu o náladách v Amerivkém kongresu, jehož členové napříč politickým dvojspektrem vyjadřovali neliibost, že s nimi, Bohem políbenou zemí, chtějí jednat jako rovný s rovným. To bylo v době, kdy Putin používal oslovení „nači partneři“.a že bomby na ně a třeba i jaderné. Druhý odkaz se týkal studie think-tanku RAND, která analyzovala pro a proti různých scénářů. Například přesun mozků a výroby z EU do USA, kdyř se zadaří. Třetí odkaz se týkal George Friedmana, zakladatele organizace, kterí byla považována za veřejnou kancelář CIA. Byl z roku 2015. Týkal se nutnosti oslabit ekonomické vazby Německa s Ruskem, například sankcemi proti NS-2. Jakýsi Team Seznamy ty odkazy zabanoval. Šéfredaktor Britských listů byl smířlivější: „Snad máte právo publikovat svoje zcestné názory:“ Jaksi mu uniklo, že to nebyly moje názory. Nevracel bych se k tomu, kdyby Friedman nemluvil o tom, že USA zjistily, že se cizí země nedá vojensky obsadit, nejsou na to lidi. USA se tedy vracejí k britské koloniální praxi, kdy se země udržovala pod kontrolou využíváním vnitřních bojů o moc. To neznamená, že není možné vybombardovat protivníka tak, že nezbyde kámen na kameni a ještě se na tom vydělá. Nelze pochybovat o tom, že Rusové Friedmana znají a nikoho obsazovat nechtějí. Proto má Jan Koller pravdu.

  2. K tvrzení medií a politiků, že Rusko chtělo/chce okupovat celou Ukrajinu (někteří mluví dokonce o celé západní Evropě), lze dodat logický důkaz, že je to pitomost: “V roce 1945 dobývalo Berlín, jedno jediné město, tehdy velikosti dnešního Kyjeva, cca 2,5 mil. vojáků RA, přes 6 tis. tanků, cca 7,5 tis. letadel a přes 40 tis. děl – tolik historická fakta. Po cestě na západ byla Rudá armáda obyvateli zemí, kudy procházela, až na výjimky vítána. Pokud by dnešní síly RF na Ukrajině, odhadované na 500 tis. vojáků, pokračovaly směrem k nám na západ, za zády by jím zůstávalo nepřátelsky naladěné obyvatelstvo, s možností vzniku partizánského odporu. Proto by musela v každém z těch desítek tisíc obcí, městeček a měst zanechat kontingent minimálně stovek vojáků na udržení pořádku. Na hranicích se Slovenskem by tak Ruské armádě zůstalo 0 (slovy nula) vojáků. Myslet si proto, že by se tady mohla armáda RF jednoho dne objevit, může pouze duševně nemocný jedinec nebo extrémně nevzdělaný hlupák bez jakýchkoliv znalostí. Baví mne protimluv, kdy redaktoři medií tvrdí, že ruská armáda na dobití Ukrajiny nemá síly a bude poražena, aby obratem tvrdili, že přes Ukrajinu dojde až k nám a bude ohrožovat země Evropy.

Komentáře jsou uzavřeny.