Falešná zpráva o úmrtí 12 letého chlapce na covid. Právník Jindřich Rajchl chce Válkovu demisi


Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo minulý týden na svém webu informaci, že na covid zemřel 12 letý chlapec z Prahy. Jak se později ukázalo, tato informace byla lživá a měla za cíl vyvolat paniku a přimět rodiče k očkování svých dětí. Proti této zprávě se ohradila rodina chlapce, která označila tuto informaci za zavádějící, neboť Filip nezemřel na covid, ale na zcela jiné zdravotní obtíže a covid mu byl zjištěn až později.

Pražský právník Jindřich Rajchl

Tento případ státního hyenismu kritizoval o víkendu ve svém vystoupení i známý pražský právník Jindřich Rajchl, který zároveň vyzval ministra zdravotnictví Vlastimila Válka k demisi. „Ministerstvo zdravotnictví nám 5. února oznámilo, že na covid zemřel dvanáctiletý chlapec. Tato situace logicky vyvolala obavy u mnoha lidí. Dnes bylo jednoznačně dokumentováno jeho rodinou, že chlapec trpěl vrozenou genetickou vadou, která způsobovala závažné zdravotní komplikace. Vážil jen 13 kg, nemohl sedět a nemohl přijímat potravu. Chlapec nakonec zemřel na vdechnutí potravy. O tom že má covid se jeho rodina dozvěděla, až z testů v nemocnici do té doby to nikdo nevěděl,“ uvedl právník.

To co předvedlo ministerstvo zdravotnictví, kdy zneužilo smrt tohoto mladého chlapce, tuto obrovskou rodinnou tragédii by podle něho mělo vést k okamžité rezignaci ministra zdravotnictví. „Jedná se o hyenismus toho nejhrubšího zrna, který si dovedu představit.“ V normální společnosti by podobné jednání vysokých vládních úředníků nebylo možné. „Parazitovat na lidské tragédii jako je smrt malého nemocného chlapce a uvést ho jako oběť covidu je odporné, a mělo by to vést k okamžité demisi minstra zdravotnictví,“ zopakoval svůj požadavek Rajchl.

Důvodem k Válkově okamžité demisi je kromě tohoto případu podle Rajchla i kauza s jeho doporučením očkovat děti třetí dávkou i přes negativní stanovisko Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL). „Ředitelka SÚKL nedoporučila třetí posilovací dávku pro děti 12+.  I přes její nedoporučení to ministr Válek schválil a to na základě konzultace s orgánem, který nemá žádnou odpovědnost ani žádné zmocnění z hlediska zákona takové doporučení vydat. Jediný orgán, který může schvalovat použití jakéhokoli léčebného prostředku je SÚKL. Je skandální, že ministr zdravotnictví o své vlastní vůli rozhodl o tom, že tuto třetí posilovací dávku pro tuto věkovou kategorii doporučí. Je to další ze skandálů, který by měl vést k okamžitému odstoupení ministra,“ uvedl Rajchl.

Obě tyto věci jsou podle Rajchla za hranou, co by mělo být v normální společnosti přípustné. Známý pražský právník se na základě těchto skutečností rozhodl podat na mistra vnitra trestní oznámení, neboť Válek podle něho v naší zemi provádí společensky nebezpečnou činnost. „Pan ministr Válek překročil všechny hranice a všechny mantinely, které by pro výkon jeho funkce měly být dány z hlediska zákona. Jedná se o jeden z největších skandálů celé polistopadové éry. Jde o hazard se zdravím našich dětí. Pane ministře Válku okamžitě odstupte!,“ zakončil svou výzvu právník Jindřich Rajchl.

(Red – PA)


Podobné příspěvky