|

Jsme připraveni? Příručka pro zvládání krizových situací. Volně ke stažení pro každého, kdo se nespoléhá na stát.


Příručku si můžete stáhnout zde: Jsme připraveni.pdf

Naše vláda a státní aparát nedělá vůbec nic pro přípravu občanů na možné krizové situace. Kryty civilní ochrany smrdí zatuchlinou, degradují a mnohdy jsou z nich sklady odpadu a nepotřebných věcí. Naše státní potravinová zabezpečenost nám dle informací pomůže překonat jenom jeden den. Česká společnost je na tom špatně i co se týče třeba tak základní a život zachraňující osvěty. Umíte poskytnout první pomoc při různých druzích zranění? Dokážete se chránit před různými druhy útoků? Poradíte si při blackoutu?

Jsme tak křehcí, že jakákoliv nepředvídatelná událost pro nás bude mít dalekosáhlé důsledky. Základní dovednosti pro přežití a zvládání mimořádných událostí chybí většině naší populace a mohli bychom dále pokračovat ve výčtu toho, co všechno neumíme. Lidé spoléhají na to, že současná situace přece nedojde až k ohrožení bezpečnosti státu. Mnozí se upínají k různým politikům jako k všespásnému řešení, vkládají do nich své naděje a věří, že to „nějak“ dopadne.

Protože tuto chvíli nevidím politické řešení, snažím se pro nás všechny udělat alespoň něco praktického, co mi dává smysl. Tyto informace jsou určeny těm, kteří se nespoléhají jen na stát, ani na různé mesiáše a chápou, že musí vzít odpovědnost sami za sebe, do svých rukou a připravit se na možné budoucí události. Můj děda říkával, že „lepší je být připraven na něco co nepřijde, než nepřipraven a zaskočen“. Právě proto, že vidím kam spěje současná situace, i když je teď klid před bouří a spousta lidí má falešný pocit bezpečí, tak jsem připravil praktickou příručku. Jmenuje se „Jsme připraveni?“ a je pro vás volně ke stažení zde. V této příručce najdete ty nejdůležitější informace pro horší časy. Například, jak se vyzásobit pro případ neočekávaných situací, jaké budete potřebovat dovednosti, ale i jak vytvářet komunity, jaké používat alternativní platební systémy a spoustu dalších užitečných informací.

Příručku si můžete stáhnout zde: Jsme připraveni.pdf

Na Paralelně se budeme jednotlivým tématům v následujících týdnech věnovat podrobněji. Očekávejte sérii pořadů o připravenosti s hosty, kteří mají mnohaleté zkušenosti z praxe u armády, s prepperismem a vytvářením komunit.

A co říci závěrem?
Nejvíce budu rád, když vědomosti z této příručky nebudete muset použít a když, tak jen v běžném životě, protože kromě jiného zlepší vaše dovednosti.

Věřme v dobré, ale zároveň buďme připraveni na vše, co může přijít.

Sdílejte tyto informace co nejvíce lidmi. Koneckonců… nic vás to přece nestojí, ale může to mnohým pomoci. Když tato příručka pomůže byť jedinému člověku, tak splnila svůj účel. Přeji hodně štěstí.

Jiří Havel

Red-Pa


Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Výborně, kvalitní obsah. Budu šířit dále a přidám po diskusích po internetu atp.
    A všechno to potvrzuje jediné pravidlo, které mě v době kovid podvodu ještě více uvtrdilo a to:
    ** VŠECHNY STÁTY JSOU DIVADLEM, VEŠKERÁ POLITIKA JE POUZE DIVADLO **

    Všechny války jsou vykonstruované, není žádný důvod, aby kdokoliv bojoval s kýmkoliv. To vše je divadlo, které nás má rozptýlit, aby během toho zavedli A ZAVÁDÍ systém kontroly!!

    Chytrý systém (chytrý telefon..) je nový světový řád. Pokud to lidé nevidí, tak se dívají špatným směrem. A politicky nás z tohoto nikdo nikdy nedostane. VŠECHNO JE TO DIVADLO…

  2. A na příští rok už je určitě naplánováno něco, co nahradí Ukrajinu ofce na to zas nakočí na prvni dobrou, ono je snad rajcuje, když jim někdo neustále věší bulíky na nos, opíjí rohlíkem a utáhne na vařenou nudli. Co to bude, ufouni, nějaká imaginární přírodní apokalypsa nebo srážka s kosmickým tělěsem….? Bude Covid 2.0. Začne to v květnu. A na sílu.

Komentáře jsou uzavřeny.