Výroba voličů – korespondenční volba i s přílepkem o občanství „krajanů“. Na svobodné volby definitivně zapomeňme!


Na mimořádné schůzi sněmovny, která se konala minulý týden se opět obstruovalo. Na přetřes přišla novela o korespondenčním hlasování. Vůbec není čemu se divit. Vždyť je to novela je protiústavní a účelová. 

Vládnoucí strany které mají malou volební podporu si potřebují doslova vyrobit nové voliče.

Podle informací poslance SPD Radka Kotena, chce tato novela poskytnout udělování občanství českým krajanům až do 4. kolene, včetně jejich dětí, a to na základě prohlášení, že oni sami, a nebo jejich předci (až do 4. kolene) měli v minulosti někdy české nebo československé státní občanství. Jde o  návrh z dílny poslanců STAN, KDU-ČSL, ODS, Pirátů a TOP 09, kteří cítí že jim ujíždí půda pod nohama a mají pramalou volební podporu (sněmovní tisk č. 585). 

Proto vládní strany potřebují narychlo změnit zákon o státním občanství  a v důvodové zprávě uvádí, že zákon má vyřešit tzv. důkazní nouzi žadatelů o české občanství z řad českých krajanů, kteří chtějí znovu získat občanství, ale nemají už k dispozici dokumenty o předešlém českém či československém občanství, případně nemají doklady o jeho pozbytí.

Jenom pro příklad podle sčítání lidu v USA v roce 2020 se k českému občanství a českému původu hlásí zhruba 1,4 milionu krajanů. V Kanadě je to asi 95 000 českých rodáků, podobně tomu je i ve velké Británii. V Austrálii, Irsku a ve Francii je tomu  zhruba po 30 000. V Německu a Rakousku po 60 000. Takže jenom z těchto států jsme skoro na 2 milionech krajanů.

Pozor na počty „krajanů!

Tato čísla zahrnují jen české krajany s trvalými pobyty v uvedených zemích a s občanstvím v daných zemích. Nejde tedy o české turisty, nebo gastarbaitery, či turisty za sociálními dávkami, nebo movité české důchodce. Jedná se o krajany a ti všichni dostanou možnost získat české občanství na základě obyčejného prohlášení. 

Pokud projde korespondenční volba a spolu s ní i novela o získání občanství, přičemž tyto zákony by měly platit již od července tohoto roku, tak je jasné, že na svobodné volby do parlamentu v roce 2025 můžete definitivně zapomenout. Od tohoto okamžiku si je pětikoalice vždy upraví tak, jak bude potřebovat. 

Co všechno se ještě v Čechách musí stát, aby začala legitimní rebelie?

Red-PA


Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. A to k českému občanství není třeba umět ani česky? Znám paní, která má dceru v cizině, děti má s cizincem, a ty děti samozřejmě neumí česky, s babičkou se nedomluví. Tihle cizinci by měli volit lidem žijícím tady české poslance a senátory a určovat, kdo bude vládnout?
    Ta 5 koalice se neštítí vůbec ničeho.

  2. Tuto „lahůdku“, kterou nám chtějí předložit se dá už jen komentovat význačnými slovy Konfucia.

    „Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem, zda budou schopni úřad vykonávat.
    Ve chvíli, kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli.
    Začnou – li se třást strachem, aby o úřad nepřišli , není nic, čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi.“

Komentáře jsou uzavřeny.